«Ви не «Епіцентр», вам не «підстелять»

Малому та середньому бізнесу просто вкрай необхідно мати своїх представників у владі. Ви не «Епіцентр», вам «сінця не підстелють».

Всі спостерігали як у розпал карантину та вимушеного «простою» всього малого та середнього бізнесу у Житомирі зійшла «манна небесна» у вигляді заїжджого гіпермаркету «Епіцентр». Заклад відкрили, попри відсутність затверджених сесією міськради документації із землеустрою та надання права користування земельними ділянками. Міська рада у особі голови Сухомлина та кілька покірних депутатів мовчки дали індульгенцію власникам «Епіцентру». І видали дозвіл... Не дивлячись на те, що торгhвельний центр на той момент працював вже третій місяць.

Роман Здорик, журналіст. У 2017-му році виграв суд у екс-нардепа Розенблата щодо стягнення моральної шкоди за публікацію інформації про лобіювання обранцем інтересів власної родини.

Ситуація «що дозволено Юпітеру, не дозволено бику», схоже, укорінюється в державі. Очевидним є те, що відверто лобіюються інтереси великого бізнесу за рахунок малого та середнього. Чому? Тому що, наприклад, власники «Епіцентру» завжди можуть пообіцяти бюджету Житомира дороговартісний «чупа-чупс» у вигляді кількох мільйонів до «скарбниці міста». Що може пообіцяти місту ФОП із річним (!) оборотом, у кращому випадку, у 2-3 мільйони гривень? Ну максимум «іриску» у вигляді кількох сотень-тисяч гривень на місяць.

Саме тому сьогодні представникам малого та середнього бізнесу потрібно об’єднуватися і йти у владу. Адже аксіома тривалістю у десятиліття доводить: ніхто за них цього не зробить. Гасла, на яких різноманітні політсили заїжджають у парламент, перетворюються на пил. Тому сподіватися, що якісь там «доротичі» та «пупси» будуть, смачно присмоктавшись до казенного коритця, думати про інтереси «плебсу» годі.