Підприємці скаржаться на тиск податковців та правоохоронців

податковий тиск

У другому кварталі 2020 року Рада бізнес-омбудсмена розглянула 385 скарг підприємців на порушення держорганів, найчастіше бізнес скаржився на дії податкових (68%) та правоохоронних органів (12%). Про це повідомила «Економічна правда».

Найчастіше, зазначає видання, підприємці скаржаться на включення підприємств до списку ризикових платників податків. З цього приводу проятгом останніх трьох місяців надійшло аж 64 скарги. Примітно, що у I кварталі 2020 року таких звернень було на третину менше. У ІІ кварталі 2019 року таких скарг надійшло в чотири рази менше.

«Список ризикових платників податків має використовуватися для відслідковування компаній, причетних до незаконних оборудок з ПДВ. Проте наразі критерії віднесення підприємств до такого переліку часто не є зрозумілими, а інструмент використовується не за призначенням, створюючи необґрунтований тиск на бізнес», – вважає бізнес-омбудсмен Марчін Свєнчіцький.

Разом із тим, кількість оскаржень результатів податкових перевірок зменшилась на 39% проти I кварталу 2020 року. На думку Свєнчіцького, це сталося внаслідок мораторію на податкові перевірки, запровадженого на період карантину.