Кабмін дозволив оплачувати перельоти Зеленського і Шмигаля авансом

авіаперельоти Зеленського

Кабінет міністрів дозволив оплачувати виконання літерних (високої важливості) авіарейсів авансом. Про це повідомив сайт «Бізнес Цензор». Відповідні зміни передбачені постанову Кабміну від 27 січня 2021 року звернуло увагу Інтерфакс-Україна.

Постановою, зокрема, дозволяється проведення попередньої оплати для забезпечення організації та виконання літерних авіаційних рейсів.

«Це більше пов'язано з самою логікою авансування, адже Мінфін все заблокував, і тепер багато проблем. Зараз повертаємо здоровий глузд. У нас з минулого року всі аванси заморозили», – прокоментував рішення Кабміну міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Раніше уряд постановою №1198 від 2 грудня 2020 року заборонив на період дії карантину здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, крім ряду окремо прописаних випадків, що стосуються в тому числі закупівель періодики, поштових послуг, засобів і послуг для протиепідемічних заходів, закупівлі високотехнологічних протезів, виробництва фільмів, ряду товарів, робіт і послуг для задоволення потреб національної безпеки і оборони і т. п.

У 2020-му році авіаперельоти Зеленського обійшлися бюджету України у майже 14 мільйонів гривень.