Кабмін хоче скасувати банківську таємницю, Нацбанк – проти

банківська таємниця

Національний банк України (НБУ) закликає профільний комітет Верховної Ради не підтримувати створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів. Створення зазначеного реєстру передбачено законопроектом №4135 «Про засади антикорупційної політики на 2020-2024 роки», який Верховна Рада вже прийняла в першому читанні, повідомляє «Бізнес-Цензор» із посиланням на пресслужбу НБУ.

Відповідно до законопроекту, доступ до реєстру рахунків і сейфів фізичних осіб планується надати правоохоронцям і органам контролю.

«Національний банк вважає, що пропонований законопроєктом спосіб отримання правоохоронцями і органами контролю інформації, що становить банківську таємницю, фактично означатиме нівелювання інституту такої таємниці. Як наслідок, це може призвести до погіршення стану захисту приватної інформації і зниження довіри до банківської системи», підкреслюється в повідомленні.

НБУ нагадує, що сьогодні підстави і порядок розкриття банківської таємниці згаданих вище органів визначені законом «Про банки і банківську діяльність».

«При доопрацюванні законопроекту до другого читання Національний банк запропонував народним обранцям виключити положення про створення такого реєстру, безпосередній доступ до якого передбачається надати правоохоронцям та органам контролю», йдеться у повідомленні.