Облгази вигадали нову «схему» для обману споживачів

газ

В облгазах вигадали нову «схему», яка змушує споживача платити більше за надані послуги. Про це пише сайт «Маєш право знати».

Мова йде про два, ідентичні на перший погляд, лічильники газу. Різниця лише у позначках на самих приладах. На одному зазначено «Тб= 0 °С», на іншому — «Тб= 15 °С».

«Якщо ви бачите на своєму газовому лічильнику такі позначки, як виділено на фото (червоним кольором), — жодних коефіцієнтів приведення до стандартних умов в вашому рахунку за газ не має бути взагалі! А в кого таких позначок немає, то застосування коефіцієнтів протизаконне», ‒ йдеться у дописі.

Пояснення: позначки «Тб=0 °С» та «Тб=15 °С» означають, що такий лічильник виготовлений із так званим директивним приведенням.

Тобто, лічильник приводить об’єм газу до стандартних умов вважаючи, що температура газу, який через нього проходить 0 °С та 15 °С. Відповідно, позначка «Т» біля типорозміру лічильника означає, що лічильник має так звану термокомпенсацію. Тобто, лічильник приводить об’єм газу до стандартних умов автоматично, визначаючи температуру газу, який через нього проходить.