Бюджет-2021: чого очікувати українцям?

бюджет-2021

Текст законопроєкту про державний бюджет на 2021 рік опублікували на сайті Верховної Ради 14 вересня. Які «сюрпризи» очікують українців наступного року? У Мінфіні вже «охрестили» новий «кошторис країни» «Бюджетом можливостей для розвитку».

За прогнозами парламентарів та фінансистів Кабміну, курс долара в Україні зросте до 29,1 гривні. Традиційно урядовці запланували понад 270 мільярдів дефіциту.

Очікування Кабміну досить «райдужні»: ВВП має зрости на 4,6%, ціни – на 7,3%, середня зарплата у 2021 році буде становити 13,63 тис. грн на місяць, а мінімалка підвищиться до 6 тисяч грн, а потім до 6,5 тисячі гривень.

Досить дивним в умовах війни на Сході є скорочення видатків на оборону. Урядовці запланували несуттєве, але таки скорочення видатків на армію. Вони зменшаться на понад 100 тисяч гривень. Одночасно із цим, майже на 200 мільйонів збільшать фінансування Верховної Ради та на понад 350 мільйонів – Офісу Президента. Ще на 180 мільйонів збільшать кошторис утримання Кабміну.

Майже на 20% збільшать фінансування медичної галузі. Схоже, що пандемія коронавірусу змусила владу повернутися до лікарів обличчям.

Так, на вакцинацію від COVID-19 передачать у бюджеті України 2,6 мільярда. За підрахунками фахівців, цієї суми вистачить на 7,5 мільйонів доз щеплення.

Поменшає у наступному році і субсидій. На них у бюджеті запланували на 2,7 мільярдів менше, ніж у 2020 році. Загалом на субсидії населенню уряд пропонує витратити вдвоє менше, ніж у 2018 році.

Майже 204 мільярди виділять, щоб покрити дефіцит Пенсійного фонду

Отримати додаткові гроші до всеукраїнської «скарбнички» очікується зі всіх ключових податків. Зокрема, 53 мільярди гривень хочуть зібрати з податку на додану вартість. Ще більше 300 мільярдів «накопичать» за рахунок ПДВ з імпортних товарів. Майже на 25% має зрости податок на доходи фізичних осіб. Податки з прибутків підприємств мають зрости до 105,9 мільярдів гривень.

Урядовим законопроєктом, якого наразі немає на сайті Верховної Ради, пропонується підвищити ставки екологічного податку, єдиного соціального внеску для малих підприємств та ФОПів та низки інших податків.

За матеріалами «Економічної правди».