Гетманцев розповів, чому українцям потрібно віднести всі гроші в банк

Данило Гетманцев

«Громадяни без контролю держави накопичили кошти»: Данило Гетманцев пояснив суть законопроектів Зеленського, за якими українці повинні витягнути всю готівку «з-під матраца», віднести її в банк і заплатити за це 5% податку державі. Про це повідомляє «Судово-юридична газета».

Українці отримують вже не пораду, а закон, за яким їм потрібно вийняти готівку «з-під матраца», покласти їх в банк і заплатити за цю процедуру 5% державі.

При чому навіть, якщо людина роками збирала готівку абсолютно легально, з «білої зарплати», відкладаючи собі на складні часи, ці кошти виявляться поза законом. Для того, щоб їх легалізувати, потрібно буде нести всі в банк і платити «данину» державі.

Це передбачено законопроектами про «податкову амністію» авторства Володимира Зеленського, які Президент подав до Верховної Ради. Частина з них (5153, 5156) 30 березня 2021 роки вже прийнята за основу, і незабаром вони можуть бути прийняті як закони.

Головним ідеологом тут виступає член команди Зеленського, глава «податкового» Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, який давно «хворіє» цією ідеєю.

«Податкова амністія повинна виводити поза правовим полем будь-які доходи, отримані до моменту її проведення і не задекларовані в процесі амністії, встановлюючи підвищені штрафи за виявлення тих доходів, майна, походження яких платник податків не зможе пояснити», - писав Гетманцев в своїй статті до обрання в команду Президента.

Він пояснив механізм роботи «податкової амністії», закладеної тепер уже в законопроекти Зеленського.

За його словами, законопроекти спрямовані, в першу чергу, на простих громадян.

«У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, при якій громадяни без контролю накопичили кошти з ухиленням від оподаткування. Законопроект про податкову амністію дає людям шанс піти «в білу» і закінчити практику ухилення від оподаткування. 
Якщо у тебе є такі засоби, і ти в подальшому хочеш ними користуватися, ти зобов'язаний покласти їх в банк під 5 відсотків до завершення встановленого терміну податкової амністії. Якщо у тебе не гроші, а активи в будь-якій формі, то під 9 відсотків ти можеш зробити те ж саме », - прокоментував проект Зеленського Гетманцев.

Також, на думку Гетманцева, «чим складніше система оподаткування, тим вона більш справедливою», а «банківська система в Україні стабільна і прибуткова».

При цьому Гетманцев ніяк не коментує те питання, чому українці зобов'язані будуть платити «данину» державі за легальні засоби - які фактично в рамках «податкової амністії» прирівнюються до зароблених з порушенням закону (про що пише у своєму висновку до законопроекту і Головне науково-експертне управління Верховної Ради).

Примітно, що народним депутатам, в число яких входить і сам Гетманцев, і чиновникам через таку «амністію» проходити не потрібно - т. Е. Нести гроші в банк і платити «податок».

Відзначимо, що Данило Гетманцев у своїй декларації за 2020 рік вказав «готівку» в 40 тисяч євро, 35 тисяч доларів, 287 тис. грн. Мати Гетманцева має готівкою 216 тисяч доларів, а також 650 тисяч доларів його мати позичила третій особі (вказано в декларації як «Мержех Родріг Еліас»).

Депутат вказав в декларації велику кількість нерухомого майна: квартиру в Києві у спільній власності з матір'ю, земельну ділянку 2090 кв. м в Броварському районі Київської області, земельну ділянку 2500 кв. м в Переяслав-Хмельницькому районі, квартиру матері в Києві, ще одну квартиру матері в Ірпені, а також ще дві квартири в Чайках Київської області. Крім того, він вказав в декларації житловий будинок з господарськими будівлями 269,6 кв. м у Великій Мотовилівці Київської області, а також 3 земельні ділянки матері у Київській області, земельну ділянку у Великій Мотовилівці, у Копилові Київської області і ще цілий ряд об'єктів нерухомості, включаючи нежитлові приміщення.

При цьому на питання про те, чому сам Гетманцев і його мати зберігають гроші в «готівці», глава Комітету відповів: «Це не питання довіри. Гроші треба показати, що вони є».