З 23 травня за незбереження первинної документації ФОП світитиме штраф

первинна документація

У разі відсутності первинної документації на товар у платників єдиного податку вони ризикують отримати штраф у розмірі 1 тисяча 20 гривень. Ця норма набула чинності з 23 травня. Про це повідомляє сайт «Дебет-Кредит» із посиланням на Державну податкову службу.

«При заповненні податкової декларації платника єдиного податку використовуються дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, а їх показники повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок», ‒ зазначають у податковій службі.

Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів (3 роки) з дня подання податкової декларації платника єдиного податку. Незабезпечення зберігання первинних документів, облікових та інших реєстрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень. Якщо ж під час повторного візиту податківців у вас знову не виявиться цих документів — ви ризикуєте сплатити 2 тисячі 40 гривень.