За нову позику МВФ українці отримають збільшення податків і «комуналки»

МВФ

За черговий 5-мільярдний транш від Міжнародного валютного фонду українці отримають збільшення податків та підвищення тарифів на «комуналку». Про це повідомляє сайт «Страна».

У преамбулі до підписаного із МВФ меморандуму йдеться, що через COVID-19 бюджет перерозподілили на користь охорони здоров’я, соціальної допомоги та підтримку економіки. У меморандумі йдеться, що податкова політика буде спрямована на боротьбу із наслідками COVID-19, а потім — забезпечення бюджетної стабільності. Тобто, підвищенні податків. З цією метою планують збільшити надходження від митниці та змінити фіскальну систему. Останню реформуватимуть під пильним наглядом МВФ. Підписуючи меморандум, українська влада взяла на себе зобов’язання до кінця дії кредитної програми не вводити жодних податкових пільг.

Аналітики вже анонсували скасування нульової декларації та заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Під загрозою опинилася навіть нова програма уряду Шмигаля щодо відновлення економіки, довкола якої було зламано дуже багато списів.

Меморандум із Міжнародним валютним фондом гарантує продовження медичної реформи Супрун. Навіть попри скептичне ставлення до неї президента Зеленського та міністра охорони здоров’я Степанова. Окрім змін у медицині, на українців очікує також масове закриття шкіл. Скорочення їх кількості із метою економії також прописане у меморандумі із міжнародним кредитором.

Чи не найбільше «подарунків» для українців буде у «комуналці». Так, підписаний із МВФ документ передбачає зростання ціни на газ для населення вже з 1 липня 2020 року. Вона буде однаковою як для населення, так і для промисловості. Вже з нового опалювального сезону українці також отримають нові платіжки на опалення. В них закладатимуть капітальний ремонт мереж, які, фактично, є зношеними. Про суму підвищення поки не говорять, але очікують, що вона буде просто величезною і для багатьох непідйомною. Тож для цього пропишуть спеціальний закон, який дозволить комунальникам «вибивати» борги з населення.