За відсутність первинної документації штрафуватимуть на 51 тисячу

перевірка Держпродспоживслужби

За ненадання документів про походження продукції підприємців штрафуватимуть від 51 тис. грн. Про це в ефірі «Українського радіо: Суми» повідомила головна спеціалістка ринкового та метрологічного нагляду Держпродспоживслужби в Сумській області Ірина Мішукова.

За словами чиновниці штраф застосовуватимуть тоді, коли суб'єкт господарювання не надає органу державного ринкового нагляду документи про походження продукту.

«Він може бути оштрафований на суму 51 тис. грн за кожний вид продукції. Обов'язково повинен бути відстежений ланцюжок», ‒ сказала вона.

Ця сума є найменшою, говорить начальник управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Єщенко.

«Це — найнезначніший розмір штрафу. За різні порушення він може складати 68 тис. грн, 100 тис., 340 тис. і т. д.», ‒ зазначив він.

Держпродспоживслужба перевірятиме характеристики продукції в торговельних залах, складських приміщеннях, місцях, де розташовуються ярмарки, а також у всіх будівлях, де суб'єкти господарювання зберігають продукцію і реалізують її.

В той же час за словами аудиторки Анни Клецової відсутність документів про походження продукції не є визначальним фактором для накладення штрафу. За її словами, він застосовується до тих, хто продає продукцію, яка є несе загрозу або не відповідає встановленим вимогам.

«Треба довести, що той товар, який ви реалізуєте, є небезпечним, але якщо це не підтверджено, штраф за кожну позицію не застосовують», ‒ зазначає вона.

В Держпродспоживслужбі переконані, що зміни в законі допоможуть заходити з перевірками у великі супермаркети. Раніше, зазначають у службі, штраф за недопуск до перевірки складав всього 340 грн. Тому великим супермаркетам було простіше сплатити цю суму, аніж погоджуватися на інспектування.