Вагу вантажівок контролюватимуть за допомогою відеокамер

вантажівка

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». За ухвалення відповідного законопроекту у другому читанні проголосували 280 народних депутатів. Про це повідомляє «Бізнес Цензор».

Закон дозволяє «Укртрансбезпеці» стягувати через суд плату за проїзд автодорогами вантажівок, вагові та габаритні параметри яких перевищують нормативи під час здійснення габаритно-вагового контролю

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за правопорушення в сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі в автоматичному режимі.

Законом вдесятеро, зі 100 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів (з 1 тис. 700 грн до 17 тис. грн відповідно) збільшено штраф за надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів без відповідних документів. За відмову у перевірці транспорту відповідними органами власник тепер буде змушений сплатити 17 тис. грн штрафу.

 

Що стосується «Укртрансбезпеки», то відтепер вона має право супроводжувати транспортний засіб, що має ознаки порушення норм вагових параметрів на відстані не більше 50 км до найближчого місця зважування для здійснення габаритно-вагового контролю, а також забороняти подальший рух такого транспорту.