У Кабміні вигадали новий податковий зашморг для селян

оподаткування землі

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ввести мінімальне податкове зобов'язання на земельну ділянку, хоча раніше подібна ідея провалилася. Про це повідомляє сайт «Agroreview» з посиланням на законопроєкт №5600, зареєстрований на сайті Ради.

Мінімальне податкове зобов'язання визначатимуть за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на календарний рік, що передує податковому (звітному) року.

Позбавлять податкового зобов’язання ділянки, які використовуються дачними і садівничими кооперативами, землі запасу, незатребувані паї, розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, земельні ділянки зон відчуження та безумовного відселення.

Крім того, пропонується скасувати пільги з плати за земельні ділянки, надані установам науки, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів (у разі нецільового використання).

Передбачається також скасування мораторію на індексацію нормативної грошової оцінки для всіх земель (крім сільськогосподарських угідь), яка використовується для цілей оподаткування платою за землю (земель водного фонду, земель населених пунктів, інших земель несільськогосподарського призначення).