Замміністра економіки: «РРО ніяк не бореться з контрабандою»

касові апарати

Введення касових апаратів ніяким чином не вплине на боротьбу з контрабандою. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Дядюра.

«РРО не бореться з контрабандою ніяк. З контрабандою (якщо говорити про технічні засоби) може боротися «контроль ланцюжка», який у нас не запрацює ніколи. Як не запрацювала значно (неспівставно) простіша електронна акцизна марка на алкоголь. Бо «нецікаво» просто наповнювати бюджет. Не зроміло, де «інтерес перевірялкіна», ‒ пише замміністра.

На його думку, чек не містить поекземплярного обліку товару і ніяк не прослідковує ланцюжок від кордону чи від виробника в Україні. Заступник міністра також вважає, що введення РРО розширить «кормову базу» для податківців.

«Зручного працюючого повнофункціонального безкоштовного РРО в смартфоні — немає. Є подєлка на «відчепись». Безперебійне функціонування фіскального сервера — не забезпечене (технічно). Тому ситуація все цікавіше і цікавіше», ‒ продовжує Дядюра.

 

Доброго ранку. Оскільки перед запуском програмних РРО (залишилося чотири дні) знову активізується обговорення питань...

Опубліковано Ігором Дядюрою Понеділок, 27 липня 2020 р.